RUCH ŚWIATŁO-ŻYCIE I DUSZPASTERSTWO SŁUŻBY LITURGICZNEJ

Zapraszamy na Powakacyjny Dzień Wspólnoty, który odbędzie się
1 września
(sobota)w Sanktuarium Matki Bożej Miłosierdzia w Skarżysku-Kamiennej. Pragniemy we wspólnocie rodzin Domowego Kościoła, ministrantów, schól i grup oazowych działających w parafiach dziękować za czas wakacyjnych rekolekcji i prosić o łaski na nowy rok formacyjny.

Zaproszenie na uroczystości 20. rocznicy koronacji
Obrazu Matki Bożej w Skrzyńsku
w dniu 8 września 2018 roku

W dniu 6 września 1998 roku Diecezja Radomska przeżywała podniosłą uroczystość koronacji Obrazu Matki Bożej Staroskrzyńskiej. W bulli koronacyjnej Św. Jan Paweł II napisał: „Ufamy, że tego rodzaju uroczystość sprawi, że wszyscy, którzy czczą ten obraz jeszcze bardziej zostaną pobudzeni do oddawani czci Matce Bożej”.

Mija 20 lat od tego niezwykłego wydarzenia. Pragniemy odnowić naszą cześć i miłość do Matki Bożej wobec Jej świętego wizerunku w Skrzyńsku.

Serdecznie zapraszam, wspólnie z Księdzem Kustoszem Sanktuarium w Skrzyńsku, Czcigodnych Księży, Siostry Zakonne i wszystkich Was, Siostry i Bracia na uroczystości jubileuszowe do Skrzyńska. Najważniejszym momentem tych uroczystości będzie koncelebrowana Eucharystia w Skrzyńsku, w sobotę, 8 września 2018 roku, o godzinie 11.30.

Uroczystość jubileuszowa połączona będzie z modlitwą za Ojczyznę z racji setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Po Mszy Świętej będzie odsłonięty pomnik Orła Białego.